صفحه نخست > اسلایدشو / اخبار حوادث > واژگونی خودرو سواری دنا در جاده بابل خوشبختانه تلفات جانی نداشت.

واژگونی خودرو سواری دنا در جاده بابل خوشبختانه تلفات جانی نداشت.


12 آذر 1396, 09:03. نويسنده: modir
رخداد حادثه در اثر بی احتیاطی و عدم کنترل خودرو توسط راننده بروز نمود و خودرو پس از انحراف واژگون گردیدوبا برخورد به دیوار باغ متوقف شد. خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته و راننده با جراحت سطحی به عوامل اورژانس سپرده شد.

نکات ایمنی در رانندگی و پیشگیری از بروز حوادث

🚨در رانندگی هنگام شب سرعت ایمن حدود 15 کیلومتر کمتر از سرعت در روز است به این نکته توجه کنید که ممکن است برخی رانندگان یا عابرها دیدشان در شب به خوبی روز نباشد یا برخی موانع را در شب به خوبی تشخیص ندهند.
🚨اگر قصد توقف دارید فرصت کافی برای اتومبیل پشت سر خود فراهم کنید تا بتواند اقدام لازم را انجام دهد به عنوان مثال اگر با سرعت 90 کیلومتر در ساعت حرکت می کنید آرام آرام سرعت خود راکم کنیدو حداقل به اندازه طول 20 خودرو را بپیمائید و سپس در منتهی الیه سمت راست خود توقف کنید.این کار حدود 5 تا 7 ثانیه زمان می برد.
🚨هنگام رانندگی از سیگار کشیدن,صحبت کردن با تلفن همراه یا خوردن و آشامیدن غذا چای و .... جدا خودداری کنید بسیاری از تصادفات به علت همین مسائل رخ داده است.
🚨در هنگام رانندگی هیچ گاه سعی نکنید گوشی تلفن همراه یا اشیاء دیگری را که کف اتومبیل می افتد بردارید.این عمل غیر ایمن و احتمال بروز تصادف را افزایش می دهد.
🚨در نزدیکی مدارس پارک ها شهر بازی ها مناطق و مجتمع های مسکونی که عابربن پیاده زیادی تردد می کنند سرعت خود را کم کنید.

بازگشت