صفحه نخست > اسلایدشو / اخبار سازمان > آتش نشانان ضامن ایمنی مردم/سال جدید را با ایمنی بیشتر آغاز کنیم.

آتش نشانان ضامن ایمنی مردم/سال جدید را با ایمنی بیشتر آغاز کنیم.


5 فروردین 1397, 10:58. نويسنده: modir
آتش نشانان ضامن ایمنی مردم/ بیشترآتش سوزی ها بر اثر اتصالات برقی است

اگر چه به طور طبیعی از روز 29 اسفند ماه به مدت نزدیک به یک هفته تعطیلات رسمی نوروز اغاز می شود اما در این ایام گروهی از مردم پر فشارترین دوره کاری خود را پشت سر می گذارند.
داور رستم پور فرمانده آتش نشانان قائمشهر در گفت و گو با ایسنا مازندران اظهار کرد:عید نوروز برای ایرانیان، یکی از خاص ترین و دوست داشتنی ترین مناسبت های سال محسوب می شود، فرا رسیدن سال نو و تعطیلاتی طولانی که همراه با فرا رسیدن بهار بوده و فرصت مناسبی برای سفر و گشت و گذار و دیدار با وابستگان و دیدن مناطق جدید است.
وی خاطرنشان کرد: اگر چه به طور طبیعی از روز 29 اسفند ماه به مدت نزدیک به یک هفته تعطیلات رسمی است اما در این ایام گروهی از مردم پر فشارترین دوره کاری خود را پشت سر می گذارند.
فرمانده آتش نشانان قائم شهربا تصریح کرد:در حالت عادی برای بسیاری از مشاغل مانند نیروهای انتظامی و نظامی، پرسنل حوزه درمان و خدمات درمانی، آتش نشان ها و اورژانس و غیره تعطیلات مفهومی ندارد.
این آتش نشان یادآور شد: در روزهای پایانی سال آتش نشانان نیزحجم کار بیشتری نسبت به روزهای دیگر سال در جهت ارائه خدمات به شهروندان داشته و به حالت آماده باش هستند؛با توجه به چهارشنبه سوری، عید نوروز و اجرای برنامه های پیشگیرانه علاوه بر اجرای این برنامه ها با حوادث و سوانح متفاوتی مواجه هستند.
رستم پور، با اشاره به حفظ ایمنی شهروندان در ایام نوروز، گفت: آتش نشانان به عنوان خادمان مردم نقش مهمی در جهت حفظ ایمنی در این ایام خواهند داشت و ما نیز با توجه به فشارهای کاری و روحی که بر اثر دیدن حوادث وارد می شود دچار سختی کار هستیم.
این آتش نشان ، با بیان این که آتش نشانان در ایام نوروز و حتی در لحظه سال تحویل بر سر شیفت کاری هستند یادآورشد: شاید دیدن آتش سوزی که اموال و جان مردم را تهدید می کند سخت ترین لحظه برای آتش نشانان باشد.
وی گفت: تمام نیروهای آتش نشانی از ۲۵ اسفند تا ۱۳ فروردین آماده باش هستند.
فرمانده عملیات آتش نشانان قائم شهربا اشاره به اینکه آتش نشانان در ایام عید تعطیلی ندارند، تصریح کرد: بالغ بر 80 نفر در شیفت های کاری متفاوت در حال آماده باش و در همین راستا 10خودرو اطفایی امدادی سبک و سنگین آماده ارائه خدمات هستند.
* روز خوب روز بدون حادثه است
رستم پور خاطر نشان کرد: با توجه به وجود ترافیک های سنگین در سطح معابر شهری نیروهای آتش نشانی از هم اکنون به صورت آماده باش در آمده و در سطح شهر مستقر شده اند تا سرعت رسیدن به محل حادثه را افزایش دهند.
وی با اشاره به اینکه «روز خوب روز بدون حادثه است»، عنوان کرد: سلامتی بزرگترین نعمتی است که خداوند به ما انسان ها هدیه نموده و ایمنی ضامن سلامتی بوده پس به آسانی آن را از دست ندهیم.
فرمانده عملیات آتش نشانان قائمشهر تاکید کرد: ایستگاه آتش نشانی از هر نظر آمادگی خدمت رسانی در زمان بروز حریق و حوادث را دارد و ازتمامی شهروندان تقاضا می شود در زمان حادثه جهت اطلاع رسانی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی تماس بگیرند.
*بیشترآتش سوزی ها بر اثر اتصالات برقی است
رستم پور با ابراز امیدواری که روزهای تعطیل نوروز همراه با ایمنی و دوری از هرگونه خطر برای شهروندان باشد، افزود: شهروندان قبل از ترک منزل خود تمامی وسایل غیرضروری الکتریکی را خاموش و درصورت امکان جریان برق را از ناحیه فیوز مینیاتوری قطع نمایند چرا که بیشتر آتش سوزی ها بر اثر اتصالات برقی است.
وی درباره مراقبت های نوروزی در ترک منازل برای جلوگیری از خطرات احتمالی، خاطرنشان کرد: همراه داشتن کیف کمک های اولیه و خاموش کننده آتش نشانی در خودرو شخصی می تواند هنگام رخداد آتش سوزی یا هر حادثه احتمالی دیگری کمک بسزایی باشد.
فرمانده آنش نشانان قائمشهر تصریح کرد:در روز سیزدهم فروردین نیز علاوه بر آماده باش کامل نیروهای عملیاتی سازمان، گشت زنی موتور سوران آتش نشان در سطح شهر و اماکن حساس شهر را هم خواهیم داشت.
رستم پور خاطرنشان کرد: امیدواریم شهروندان با رعایت نکات ایمنی، نوروزی بدون حادثه و امن داشته باشند.
بازگشت